Pętla przy Zwycięskiej już działa!

Pętla autobusowa linii 127 przy ul. Zwycięskiej już działa – może nie wszystko jest ukończone, ale można korzystać z łatwiejszego dojazdu na Ślężną (m.in. do nowej siedziby V LO) i Wiśniową. Jak informuje ratusz na oficjalnym miejskim portalu wroclaw.pl za linią 127 głosowało 67% osób biorących udział w konsultacjach. Za linią 144 – 33 %. Sprawa budzi spore kontrowersje wśród mieszkańców Partynic i Ołtaszyna, oraz działaczy rad osiedli.

– To jest złe rozwiązanie, autobus utknie w korku na Zwycięskiej, największym korku w Polsce, komentuje Sebastian Wilk, przewodniczący Rady Osiedla Ołtaszyn.

Takie połączenie jest korzystne jedynie dla firm, które ulokują się w budowanych tuż obok pętli biurowcach – nas, Rady Osiedla nikt w tej sprawie nie konsultował, dodaje Wilk.
Rada Osiedla Ołtaszyn od dłuższego czasu walczy o wprowadzenie komunikacji miejskiej na intensywnie rozbudowywaną ulicę Agrestową. Na razie, bez powodzenia. Od 2 września 2017 roku (sobota) autobusy linii 127 mają kursować w relacji Kozanów – Zwycięska w obu kierunkach przez ulicę Ślężną, Wyścigową, Wojszycką, Ołtaszyńską, Rondo św. Ojca Pio i ulicę Zwycięską do nowej pętli.

Opr. MW

Foto: Gazeta Sąsiedzka