Opel w zasięgu ręki

o finansowaniu zakupów samochodów marki Opel rozmawiamy z Artemidą Lurką, koordynatorką działu sprzedaży usług finansowych w salonie MM Cars we Wrocławiu

Na czym polega Pani praca?

Na rozmowie z klientem i stworzeniu indywidualnej oferty dostosowanej do jego potrzeb oraz na późniejszej kompleksowej obsłudze klienta. Obsługujemy klientów zarówno indywidualnych, jak i przedsiębiorców w zakresie kredytów i leasingów oraz sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych.

Co MM Cars proponuje klientom indywidualnym?

Oferujemy zarówno kredyty ratalne, jak i popularne dziś wśród klientów tzw. kredyty balonowe, czyli podzielone na raty 50/50, 3 x 33, 4×25 proc. Dysponujemy bogatą ofertą, współpracujemy z kilkoma bankami. Okres kredytowania wynieść może od 6 do nawet 120 miesięcy – zobowiązania można zawsze spłacić przed czasem nie ponosząc z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów.

Załóżmy, że jestem klientem, upatrzyłem już sobie konkretny model Opla – co może mi Pani zaproponować przy pierwszej rozmowie? Jakie opcje mam do wyboru?

Przede wszystkim zapytam, czy klient chce sfinansować kredytem całość zakupu. Oczywiście istnieje taka możliwość – nie trzeba mieć żadnego wkładu własnego. Kredyt może objąć także polisę ubezpieczeniową na pierwszy rok. Wszystkie formalności załatwiane są na miejscu, u nas w salonie. Składamy wniosek, podpisujemy umowę kredytową – czasami, jeśli jest taka potrzeba, to my jedziemy do klienta. Decyzja kredytowa wydawana jest bardzo szybko, w ciągu jednego dnia roboczego. Jeśli samochód jest na miejscu, zwykle już następnego dnia po otrzymaniu decyzji kredytowej handlowiec zamawia dokumenty do rejestracji auta. Po podpisaniu umowy kredytowej klient otrzymuje dokumenty rejestracyjne. Po rejestracji uruchamiamy kredyt i wydajemy samochód klientowi. Cała procedura, jeśli klientowi zależy na czasie trwa 2-3 dni robocze. Zajmujemy się również odkupem od użytkowników ich dotychczasowych samochodów. Bardzo wiele osób korzysta z tej możliwości, kwota z odkupu stanowi wkład klienta w kredycie samochodowym. W przypadku zakupu samochodów używanych w kredycie AutoCash oferowanym przez Getin Bank nie wymagamy nawet przerejestrowania przed zakupem – klient ma na to dwa miesiące po otrzymaniu samochodu. W tym przypadku jesteśmy w stanie załatwić wszystkie formalności w jeden dzień roboczy.

A jeśli jestem przedsiębiorcą?

Przedsiębiorcy przeważnie wybierają leasing, tym bardziej, iż banki wprowadziły niedawno zmiany w procedurach przy składaniu wniosków – są dziś znacznie uproszczone, często wystarczy tylko oświadczenie klienta. Oferujemy zarówno klasyczny leasing operacyjny, jak i popularny od niedawna leasing mobilny – jest to rodzaj leasingu z dużym wykupem z dwoma rodzajami rat: finansową i serwisową. Zaletą tego rozwiązania są niższe raty. Klient na końcu okresu finansowania ma wybór: może zostawić samochód firmie leasingowej, zwykle biorąc w leasing kolejne auto, czy wykupuje samochód i staje się jego właścicielem. Płacąc ratę serwisową jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkie koszty związane z eksploatacją samochodu przez cały okres finansowania: przegląd, naprawy – wszystko to rozliczamy bezgotówkowo. Przedsiębiorca może oczywiście wliczyć obie raty do kosztów firmy.

Obie formy leasingu zaspokajają różne potrzeby klientów. Najważniejsze pytanie, jakie klient musi sobie zadać dotyczy tego, czy będzie chciał samochód wymienić, czy go wykupić i użytkować go później, także do celów prywatnych – w tym przypadku częściej wybierany jest leasing operacyjny. Firmy posiadające flotę samochodów, które wymieniają auta co 3-4 lata częściej decydują się na leasing mobilny. Klientowi odpada wtedy także problem ze sprzedażą używanego auta. Przy leasingu mobilnym finansowanie trwa od dwóch do pięciu lat. Leasing klasyczny obejmuje finansowanie od 2 do nawet 7 lat.

Czym jest Opel Drive Plan?

Jest to rodzaj niezwykle korzystnego dla klienta leasingu mobilnego – w miesięcznej racie mamy cześć finansową i serwisową. Ta ostatnia obejmuje pełen serwis: wszystkie przeglądy okresowe, wymianę elementów eksploatacyjnych takich jak klocki, tarcze, również naprawy nieobjęte gwarancją. Klient może mieć również zawarty w racie zakup opon, ich wymianę i składowanie oraz ubezpieczeniowy pakiet komunikacyjny na cały okres finansowania.
Finansowanie w systemie Opel DrivePlan trwa od 2 do 4 lat – produkt ten dedykowany jest tylko niektórym osobowym modelom Opla. Klient otrzymuje auto ze specjalnym rabatem oferowanym przez producenta. Jest to więc bardzo korzystne rozwiązanie – po szczegóły zapraszam do salonu MM Cars przy ul. Karkonoskiej!

Dziękuję za rozmowę

Foto: Gazeta Sąsiedzka