Ołtaszyn. Biblioteka – ciąg dalszy nastąpi?

Do Rady Osiedla docierają niepokojące wiadomości w sprawie biblioteki. Dyrektor wrocławskiej Biblioteki Miejskiej Andrzej Ociepa poinformował nas, że filia ołtaszyńska zostaje w szkole podstawowej. To bardzo dziwna informacja, bo zgodnie z ustaleniami – na spotkaniu z urzędnikami miejskimi, które odbyło się 26.10.2017r.  nie było o tym mowy –  wykluczono wręcz taką możliwość, że względu na przepełnienie szkoły i konieczność zorganizowania świetlicy dla około 250 uczniów.

Do dziś nie udzielono nam odpowiedzi na pytania: w jakim kształcie i gdzie konkretnie ma funkcjonować 17 Filia Miejskiej Biblioteki Publicznej? Czy i kto podjął w tej sprawie ostateczną decyzje? Mamy nadzieję jakiekolwiek próby pozbawiania szkoły dostępu do świetlicy, to tylko koncepcja, która nigdy nie zamieni się w decyzję.

Czas płynie, a nowy lokal miał być wynajęty do końca roku, istnieją takie możliwości na naszym osiedlu.  Wierzymy, że nikt nie odważy się kosztem ołtaszyńskich dzieci stosować półśrodków, w tych okolicznościach oznaczałoby to skrajną nieodpowiedzialność i brak zrozumienia potrzeb dzieci i rodziców.

Tak właśnie, dla rodziców też jest istotne, by ich dzieci mogły w dobrych warunkach czekać na lekcje. Ze względu na korki, często nasze pociechy muszą poczekać na rodziców po lekcjach. Określenie czasu potrzebnego po pracy na przejazd z centrum miasta do Ołtaszyna bywa loterią.

Sprawę biblioteki będziemy wyjaśniać i pilotować. Czekamy na oficjalne informacje i na spotkanie z Prezydentem Rafałem Dutkiewiczem (podanie o spotkanie złożone w sekretariacie urzędy w dniu 10.11.2017 r. – do dziś nie otrzymaliśmy odpowiedzi).

Biblioteka jest ważna, ale o dzieciach też należy pamiętać.

Sebastian Wilk

Przewodniczący Zarządu Osiedla Ołtaszyn