Nowy Opel Insignia – wielka premiera już wkrótce!

Nowy Opel Insignia – wielka premiera już wkrótce

Rozmawiamy z Jarosławem Czaplińskim, kierownikiem Działu Sprzedaży w Salonie MM Cars przy ul. Karkonoskiej we Wrocławiu

Jakie nowości szykuje dla klientów Salon MM Cars?

Nowy Opel Insignia jest dla nas z pewnością najważniejszą premierą. Oficjalna premiera będzie miała miejsce w dniach 23-25 czerwca. Nowej Insignii towarzyszy ogromne zainteresowanie mediów i, co już widać, klientów. Mamy wiele zamówień na to niezwykłe auto – odbiór zamówionych pojazdów nastąpi na przełomie lipca i sierpnia.  Insignia to doskonale znany także na polskim rynku model samochodu należący do segmentu D – czyli aut klasy średniej. Sprzedano już ponad 900.000 egzemplarzy pierwszej generacji Insignii. Nowa wersja zawiera szereg nowości technologicznych, m.in. rozbudowany system asystenta kierowcy Opel OnStar oraz fantastycznie funkcjonujący wyświetlacz Head-up-Display.
Mamy również bardzo atrakcyjną opcję finansowania tego pojazdu dla przedsiębiorców w postaci Opel Drive Plan – jest to program pozwalający na radość się z nowego bezpieczniejszego i bardziej zaawansowanego auta przy niskiej racie i częstą zmianę pojazdów.

Kiedy będziemy zobaczyć na własne oczy nową Insignię?

Powinna pojawić się na dniach w naszym salonie – prosimy do nas zaglądać. Jak już wspomniałem, można też składać już zamówienia na swój wymarzony samochód.

Na czym polega sztuka sprzedaży samochodów?

Sztuka rozpoczyna się od pierwszej chwili kontaktu z klientem, od przedstawienia się, zaproszenia do rozmowy, poczęstunku. W naszym salonie na klientów czeka prawdziwie domowa atmosfera.
Ważną częścią naszej pracy jest rozpoznanie potrzeb klienta. Dysponujemy bardzo szeroką ofertą aut marki Opel, jest więc w czym wybierać. Odpowiedzi klientów notujemy, tak, by nic nam w rozmowie nie umknęło – potem, wraz z klientem, dokonujemy podsumowania. Jeśli klient potwierdza swoje odpowiedzi, dopasowujemy odpowiedni model samochodu do oczekiwań. Potrzebna jest do tego duża wiedza. Jesteśmy doskonale przygotowani do udzielania naszym klientom kompleksowego wsparcia. Nasi pracownicy znają doskonale specyfikacje pojazdów, dane dotyczące silnika czy przestronności, gam wyposażenia.

O co najczęściej pytają klienci?

Bardzo często są to pytania o możliwości związane z finansowaniem zakupu pojazdu. Wiele pytań dotyczy także opcji rozszerzenia gwarancji oraz możliwości odbycia jazdy próbnej, która u nas jest standardem. Zawsze przy wstępnej rozmowie proponujemy odbycie jazdy próbnej. W chwili, w której klient wsiada do swego przyszłego auta może osobiście przekonać się, jak czuje się za jego kierownicą. Mamy wybrane specjalne trasy przejazdów, dzięki czemu możemy przekonać się, jak pojazd zachowuje się na różnej nawierzchni, w trakcie spokojnej lub bardziej dynamicznej jazdy, na rondzie, na kostce – klient może przekonać się, jak świetnie wygłuszone są nasze auta.
Klienci biznesowi, przedstawiciele małych i średnich przedsiębiorstw często nie zdają sobie sprawy, jak prosta jest procedura finansowania samochodów, którą przeprowadzamy. Klient może załatwić wszystko u nas, w jednym miejscu, mamy własny dział leasingu i kredytów. Często jest to procedura bardzo uproszczona, a odpowiedź instytucji finansującej przychodzi zwykle w ciągu jednego dnia.  Jak wspomniałem, bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób prowadzących działalność gospodarczą jest Opel Drive Plan. Każdą ratę możemy wliczyć w koszty funkcjonowania firmy i jeździć nowym autem przez 2,3 lub 4 lata, tyle wynosi okres finansowania w tej formie leasingu.

Zbliżają się już wakacje. Czy w salonie MM Cars znajdziemy odpowiedni samochód na rodzinny urlop? Jakie modele Pan poleca?

W segmencie VAN-ów mamy w doskonałej cenie Opla Zafirę. W październiku 2016 Zafira przeszła poważany lifting –  model o nowej stylistyce sprzedaje się świetnie. Jest bardzo korzystny cenowo: w granicach 90.000 – 100.000 złotych możemy mieć świetnie wyposażony samochód o bardzo dużej przestronności, który może być także wyposażony w siedem miejsc siedzących. Jest to typowy samochód rodzinny. Jeśli nie potrzebujemy tak przestrzennego auta, bardzo ciekawym modelem jest Mokka X, samochód klasy SUV.
Świetnym autem na wakacje jest także nowa Insignia – bardzo przestronne i komfortowe auto, także na dalsze trasy. Jego długość to aż przeszło 4,89 cm. Choć większa od swej poprzedniczki, nowa Insignia jest (w wersji 5-drzwiowej) aż o 175 kg. lżejsza od auta poprzedniej generacji. Nowa Insignia dostępna jest również w wersji kombi, która szczególnie dobrze sprawdzi się jako samochód wakacyjny. Jest to zarazem pojazd bardzo ekonomiczny, którego współczynnik aerodynamiczny wynosi zaledwie 0,26. Oferta samochodów na wakacje jest więc naprawdę szeroka. Najlepiej przekonać się o tym osobiście – zapraszam do Salonu MM Cars przy ul. Karkonoskiej we Wrocławiu!

Dziękuję za rozmowę.

Foto: Gazeta Sąsiedzka

5_Opel_2_717x513