MaDa – technologia w służbie piękna

O najnowszych technologiach wykorzystywanych w Klinice Urody MaDa, czyli o urządzeniach Plasmage oraz Ulverin rozmawiamy z Karoliną Leśniewicz, kosmetologiem.

Czym jest i do czego służy urządzenie Plasmage?

Plasmage to urządzenie medyczne wykorzystujące plazmę, zwaną również czwartym stanem skupienia. Stanowi najnowocześniejsze osiągnięcie w dermatologii estetycznej i chirurgii plastycznej. Pozwala na bezinwazyjne usuwanie niedoskonałości i zmian skórnych. Jest doskonałą alternatywą w leczeniu schorzeń, które dotąd poddawane były ingerencyjnym, wykonywanym za pomocą skalpela zabiegom z zakresu chirurgii estetycznej, takich jak np. korekcja powiek.

Na czym polega sam zabieg? Jakie niedoskonałości można usunąć tą metodą?

Działanie plazmy polega na „odparowaniu” zmian z powierzchni skóry. Plazma działa punktowo dokładnie w leczone miejsca bez zbędnego oddziaływania na otaczające je zdrowe tkanki i co jest szczególnie ważne, bez naruszania głębszych warstw skóry. Plazma ma bardzo szerokie zastosowanie – od nieinwazyjnej plastyki powiek górnych i dolnych, likwidacji tzw. zmarszczek palacza, usuwania plam soczewicowatych, po redukcję stanów zapalnych w leczeniu trądziku.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Tak – wyjątkową zaletą Plasmage jest właśnie bezpieczeństwo. Działamy tylko na poziomie naskórkowym bez ingerencji w głębokie warstwy skóry. Każdy zabieg jest poprzedzony konsultacją w celu wykluczenia przeciwwskazań i określenia celu zabiegowego.

Dla kogo przeznaczony jest taki zabieg?

Zabieg z użyciem urządzenia Plasmage jest szeroko stosowany w kosmetologii estetycznej. Dzięki swojej bezinwazyjności, a co za tym idzie bezpieczeństwu, stanowi bardzo dobrą alternatywę dla zabiegów chirurgicznych. Jest to zabieg relatywnie bezbolesny, dla zwiększenia komfortu pacjenta wykonuje się go w miejscowym znieczuleniu.

Kolejnym urządzeniem jest Ulverin. Na czym polega jego działanie?

Ulverin to także urządzenie z pogranicza kosmetologii i medycyny. Jego działanie opiera się na efekcie termicznym, polegającym na podaniu na odpowiedniej głębokości impulsu ultradźwiękowego o dużej mocy, który powoduje uszkodzenia cieplne pobudzając tkanki do produkcji nowego kolagenu.

Jakie są efekty jego użycia?

Unikalnym aspektem zabiegu Ulverin jest zdolność do uzyskania napięcia i uniesienia skóry. Zabieg ten jest porównywalny do chirurgicznego liftingu twarzy. Uzyskujemy przemodelowanie skóry, gdzie pełen efekt zabiegowy pojawia się po trzech miesiącach. Dzięki tej technologii możemy zlikwidować „tzw. drugi podbródek”, „chomiczki”, ujędrnić dekolt, uzyskać efekt wyszczuplający okolic brzucha, pośladków i ud.

Do jakich pacjentów jest kierowany?

Ten bezpieczny i skuteczny zabieg będzie służył zarówno kobietom jak i mężczyznom, którzy oczekują widocznego efektu poprawy wyglądu twarzy i ciała bez poddawania się zabiegom chirurgicznym oraz osobom, które po jednorazowym zabiegu oczekują rezultatów.

Dziękuję za rozmowę

Rozmawiała Edyta Gałązka

Materiał powstał we współpracy z Kliniką MaDa

Foto: Gazeta Sąsiedzka

Klinika Urody MaDa
Ołtaszyńska 92, Wrocław

www.klinikamada.pl

Tel. 71-750-09-20