Jesień, właściwy czas na peeling

O tajnikach peelingu chemicznego rozmawiamy z  Renatą Jacek, kosmetologiem Kliniki Urody MaDa we Wrocławiu.

Jakie zabiegi kosmetyczne są najczęściej wykonywane jesienią?

Jesień jest najlepszym momentem na rozpoczęcie terapii peelingami chemicznymi. Najczęstszym wskazaniem do zabiegu jest potrzeba odnowy starzejącej się skóry, a także usunięcie przebarwień posłonecznych i zapobieganie fotostarzeniu – wskazaniem może być również stan zapalny skóry z tendencją do trądziku. Zabieg sprzyja zmniejszeniu widoczności blizn potrądzikowych, przynosi rewitalizację i nawilżenie skóry.

Kosmetologia to szybko rozwijająca się dyscyplina – czy postęp ten dotyczy również peelingu?

Tak. Pracuję z peelingami już ponad 20 lat – ta praca zawsze dawała mi satysfakcję. Dawniej wykorzystywano jednak częściej monopeelingi lub niskostężone mieszaniny kwasów owocowych. Dziś coraz częściej wykorzystujemy peelingi mieszane skomponowane pod kątem konkretnych problemów skórnych. Są to gotowe mieszaniny kwasów, przeciwutleniaczy i witamin – peelingi takie mają bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Z drugiej strony, rozwój kosmetologii to również coraz nowoczesne urządzenia. Peelingi chemiczne stanowią doskonałe uzupełnienie kosmetologii aparaturowej. Istnieje również grupa klientów, którzy ze względu na przeciwskazania nie mogą korzystać z zabiegów opartych o bodźce fizykalne. Dla nich peelingi na bazie kwasów to jedyna metoda zachowania młodego wyglądu.

Jak często wykonuje się tego rodzaju zabieg?

Peeling można wykonać jednorazowo w celu rewitalizacji i odświeżenia skóry, jednak najlepsze efekty uzyskamy wykonując serię zabiegów – zwykle od 3 do 6 w odstępach od 8 do 28 dni.

Czy każdy może poddać się takiemu zabiegowi?

Istnieją pewne przeciwskazania – na pewno nie można przeprowadzać zabiegu u pań w ciąży i w okresie karmienia piersią. Mogą pojawić się również przeciwskazania czasowe – każdy zabieg poprzedzany jest konsultacją – jeśli zachodzi taka potrzeba, umawiamy się z klientem w późniejszym terminie.

Czy skóra po peelingu wymaga specjalnej pielęgnacji?

To zależy od zabiegu, klient z pewnością musi zadbać o ochronę przeciwsłoneczną i stosować krem z filtrem UV. Istotne jest również odpowiednie nawilżanie i regeneracja skóry, jeśli zabieg spowodował jej silne łuszczenie. W Klinice MaDa oferujemy klientom kremy do pielęgnacji domowej po zabiegu – dzięki odpowiednej domowej pielęgnacji skuteczność zabiegu wzrasta.

Ma Pani swój ulubiony zabieg z użyciem kwasów – taki, który można szczególnie polecić klientom?

Trudno wskazać jednoznacznie jeden – jest ich kilka. W Klinice MaDa pracujemy na najlepszych światowych markach, które wykorzystują najnowsze technologie gwarantując jednocześnie skuteczność i bezpieczeństwo. Gdybym miała wskazać ulubione zabiegi, byłyby to z pewnością:
– PQ AGE – rewelacyjny peeling liftingujący, który doskonale napina skórę, działa rozświetlająco i zmniejsza widoczność zmarszczek.
– pHformula, który skutecznie redukuje przebarwienia już po pierwszym zabiegu.
Ten zabieg polecam właśnie teraz, jesienią, gdy opalenizna blednie, a na skórze zostają niechciane przebarwienia posłoneczne.
Z kolei Laboratorium PCA Skin ma w swojej ofercie zabiegi, które stanowią alternatywę dla mocnego złuszczania: zabieg Oxygenating Trio i maski terapeutyczne – każdy etap zabiegu działa na innym poziomie skór, poprawia jej metabolizm, silnie nawilża i zwalcza wolne rodniki.

Ale to nie koniec oferty?

Oczywiście, mamy bardzo bogatą ofertę zabiegów aktywnych, bo tak nazywać należy zabiegi na bazie peelingów chemicznych. Dzięki wieloletniej praktyce jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom wysoką skuteczność i bezpieczeństwo. Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą na stronie www lub osobiście w naszej Klinice.

Dziękuję za rozmowę

Rozmawiała Edyta Gałązka

Materiał we współpracy z Kliniką MaDa

Foto: Gazeta Sąsiedzka

Klinika Urody MaDa
Ołtaszyńska 92, Wrocław

www.klinikamada.pl

Tel. 71-750-09-20