Jesień – czas na trwałe usunięcie zbędnego owłosienia

Rozmawiamy z mgr Alicją Jarząb, kosmetologiem Kliniki Urody Mada we Wrocławiu.

Za oknem jesień, niekoniecznie złota. O jakich zabiegach kosmetycznych możemy pomyśleć o tej porze roku?

Jesień to idealny czas na to, by zadbać o kondycję swojej skóry, która po lecie staje się często przesuszona, matowa, z przebarwieniami. Jesień to również idealny moment, by zacząć myśleć… o kolejnym sezonie letnim. Mam na myśli zabiegi epilacji laserowej, które najlepiej rozpocząć właśnie teraz. Dlaczego teraz? Zabiegi tego typu należy przeprowadzać w okresie o mniejszej ekspozycji na słońce.

Istnieje wiele technik epilacji. Czym wyróżnia się epilacja laserowa w Klinice MADA?

Zapraszam do Kliniki Mada na serię zabiegów wykonywanych urządzeniem laserowym X-Lase Plus, najnowocześniejszym na świecie w swojej klasie. Efektem jego działania jest gładka skóra pozbawiona – na zawsze! – zbędnego owłosienia.
Posiadamy jedyny we Wrocławiu laser diodowy 810 nm, który trwale uszkadza brodawki włosa, przez co włos traci możliwość dalszego wzrostu.  Zabiegi, które wykonujemy wyróżniają się także minimalnym dyskomfortem bólowym dzięki zastosowaniu techniki Motion Speed – jest to technika ruchów ciągłych lasera, która umożliwia ciągłą emisję energii. Rozwiązanie to ogranicza znacznie czas zabiegu i sprawia, że jest on niemal bezbolesny. Zabieg wykonujemy zawsze w miejscu gwarantującym naszym klientom poczucie intymności i prywatności. Laser X-Lase Plus używamy już od roku i możemy pochwalić się gronem bardzo zadowolonych klientek, które przeszły pełny cykl epilacji i polecają nasze usługi na różnych forach społecznościowych.

Z jakich okolic możemy usuwać owłosienie za pomocą tego urządzenia? Ile zabiegów jest koniecznych do osiągnięcia efektu trwałej epilacji?

Praktycznie ze wszystkich. Włosy można usunąć z okolic pach, z rąk, nóg, klatki piersiowej, bikini a także z twarzy i szyi. Dla osiągnięcia efektu potrzebnych jest od 5 do 10 zabiegów w odstępach 4- 8 tygodni. Ilość koniecznych zabiegów jest kwestią indywidualną, zależną od okolic w których dokonujemy epilacji, karnacji skóry i koloru włosa – najszybsze efekty pojawiają się przy jasnej karnacji i ciemnych włosach. Do usuwania włosów siwych stosujemy laser neodymowo-yagowy o długości fali świetlnej 1064 nm.

Czy przed przeprowadzeniem zabiegu konieczne są konsultacje?

Tak. Zabieg wykonywany jest po wcześniejszych konsultacjach z klientem. Musimy wykluczyć wszelkie przeciwskazania do zabiegu – należą do nich m.in.: ciąża i okres karmienia piersią, guzy nowotworowe, choroby autoimmunologiczne, nadwrażliwość na światło, antybiotyki i niektóre inne leki i zioła. Klient zostaje szczegółowo poinformowany o wszystkich przeciwskazaniach natury medycznej. Przeciwskazaniami do zabiegu są także oparzenia słoneczne i zbyt mocna opalenizna.

Czy z epilacji o której rozmawiamy korzystać mogą również mężczyźni?

Oczywiście. Coraz większą grupę naszych klientów stanowią panowie.

O czym jeszcze powinniśmy pamiętać przed wykonaniem zabiegu?

Przygotowania dobrze zacząć miesiąc wcześniej – należy unikać ekspozycji na światło. Przez dwa tygodnie, przed zabiegiem nie należy sięgać po środki brązujące, a dobę przed nim, po alkohol. Przed samym zabiegiem nie używamy żadnych toników ani antyperspirantów zawierających alkohol. 24 godziny przed zabiegiem należy także ogolić okolicę, która ma zostać poddana epilacji. Ale o wszystkie szczegóły zapytać najlepiej na miejscu – w Klinice Mada. Zapraszam serdecznie!

Rozmawiała Edyta Gałązka

Foto: Gazeta Sąsiedzka

Klinika Urody MADA
Ołtaszyńska 92, Wrocław

www.klinikamada.pl

Tel. 71-750-09-20