Brochów z basenem – za dwa lata

Marzenia stają się rzeczywistością mówi Dominik Kłosowski, radny Wrocławia (SLD) zabiegający od o odbudowę opuszczonego basenu na Brochowie.

– Na południu Wrocławia dramatycznie brakuje kąpielisk, cieszę się, że powstał klimat umożliwiający budowę kolejnego nowoczesnego obiektu, dodaje Kłosowski, który prywatnie jest ratownikiem wodnym z wieloletnim stażem. Basen przy ulicy Polnej na wrocławskim Brochowie był jednym z najstarszych wrocławskich kąpielisk. Kompleks basenowy powstał w 1936 r. Działał do 2004. Dziś jest ponurą, opuszczoną ruiną – śmiałków wita tablicą informującą o możliwości poniesienia śmierci wskutek zawalenia.

 

Sytuacja ma się wkrótce zmienić. Za dwa lata na Brochowie powinien już działać niewielki, lecz nowoczesny miejski kompleks basenowy. W jego skład wejdzie basen kryty, co najmniej pięciotorowy wraz z zapleczem i klubem fitness. Basen otwarty (25-metrowy) powstanie w miejscu ruin poniemieckiego basenu. Kompleks oferować ma również wiele atrakcji najmłodszym – będzie spory, bezpieczny brodzik i zjeżdżalnie.

Szacowany koszt inwestycji to 28 milionów złotych.

Koncepcję architektoniczną obiektu i wizualizacje opracował pracownia architektoniczna Aspa.

 

Eg

 

Foto: Gazeta Sąsiedzka

 

Od lewej: Maciej Szarapo z pracowni Aspa, Jacek Sutryk dyr. Departamentu Spraw Społecznych UM Wrocław i Dominik Kłosowski, radny SLD